Bezpieczny puchatek

header
maspex kuratorium Kuratoria Oswiaty Policja Miasto Dzieci

Rozpoczynamy IV edycję "Klubu Bezpiecznego Puchatka"

 

Zapraszamy wszystkie klasy I szkół podstawowych do udziału w programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Już od 3 września można zgłaszać się do udziału w akcji, która uczy dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w szkole i w domu. Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

W ramach programu „przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatne materiały edukacyjne aby uwrażliwić dzieci i ich rodziców na najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem. Szkoły, które wyrażą chęć przystąpienia do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka” otrzymają bezpłatnie materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilustracyjne i dydaktyczne oraz płyty CD z filmami edukacyjnymi o tematyce bezpieczeństwa dla nauczycieli). Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymają specjalnie przygotowane książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym będą mogły utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami. Rodzice otrzymają specjalne broszury informacyjne z ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa ich dzieci. Szkoła otrzymuje też specjalny certyfikat. W tym roku nowością będzie Wielki Test Bezpieczeństwa, który ruszy 19 listopada na naszej stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

Zapraszamy wszystkich Pierwszoklasistów, Nauczycieli i Rodziców do Klubu Bezpiecznego Puchatka! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, aby wziąć udział w akcji.